Folosesc crema cu Retinol -Regenerare avansata de aproximativ 2 săptămâni si am observat că mi-a apărut acnee. Este unul din efectele acestei creme in perioada de început a utilizării sau credeti că nu mi se potrivește…

Întrebare primită pe Îngrijirea tenului35-44Acneic

Întrebarea

Folosesc crema cu Retinol -Regenerare avansata de aproximativ 2 săptămâni si am observat că mi-a apărut acnee. Este unul din efectele acestei creme in perioada de început a utilizării sau credeti că nu mi se potrivește mie? Ce produs îmi recomandați? Menționez că am 40 de ani si am tenul mixt cu ceva probleme cu acneea. Multumesc!

Răspunsul specialistului Farmec

Nici unul dintre produsele din portofoliul nostru nu este in mod deliberat comedogenic. In mod normal, acest efect nu este de dorit sa apara. Va recomandam sa intrerupeti utilizarea cremei si sa reluati dupa o saptamana. Daca rezultatul este acelasi, opriti tratamentul, nu poate fi exclusa o reactivitate individuala a tenului.

Scroll to Top