Dupa o luna de aplicare a tratamentului pentru căderea parului ( cele 2 fiole , șampon si masca ) imi vine sa rup pielea capului atât de mult ma scarpin mai ales dupa ce imi transpira pielea capului . E de la tratament…

Întrebare primită pe Îngrijirea părului55+Cădere excesivă

Întrebarea

Dupa o luna de aplicare a tratamentului pentru căderea parului ( cele 2 fiole , șampon si masca ) imi vine sa rup pielea capului atât de mult ma scarpin mai ales dupa ce imi transpira pielea capului . E de la tratament ? Trebuie sa renunț la produse ?

Răspunsul specialistului Farmec

In situatia comunicata, va recomandam sa intrerupeti o perioada utilizarea fiolelor si a produselor de ingrijire a parului si sa reluati dupa o saptamana de pauza. Daca rezultatul este acelasi, va sfatuim sa opriti tratamentul. Este posibil sa fie o reactie individuala la unul dintre compusii inclusi in aceste produse.

Scroll to Top