Buna seara. Folosesc gelul de 2zile si am observat o accentuare a iritatiilor. Eu am un ten sensibil,mixt. Sa opresc folosirea gelului,sau ce imi recomandati? Va multimesc

Întrebare primită pe Îngrijirea tenului25-29Sensibil

Răspunsul specialistului Farmec

Buna ziua. Este relativ normal ca la inceperea utilizarii unui produs nou sa existe o perioada de adaptare a tenului cu principiile active continute, dar este de asteptat ca in cateva zile, o saptamana, senzatiile de disconfort sa dispara.
, Va recomandam sa intrerupeti o perioada utilizarea si sa reluati dupa o saptamana. Daca rezultatul este acelasi va sfatuim sa opriti tratamentul, nu poate fi exclusa o reactivitate individuala a tenului.
,
, Pe viitor va rugam sa va adresati departamentului Calitate la adresa [email protected], iar acolo sa specificati durata utilizarii, modul de utilizare si ce alte produse ati folosit concomitent cu acest produs.

Scroll to Top